Przywództwo nauczycieli
Tom 2 Serii Naukowej FRSE

Przywództwo nauczycieli

Udostępnij:

seria wydawnicza
Seria Naukowa Wydawnictwa FRSE
autor / redaktor
Joanna Madalińska-Michalak
wydawca
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
rok wydania
2018
rodzaj publikacji
Książka
ISBN / ISSN
978-83-65591-43-2
liczba stron
454
hasła przedmiotowe
Przywództwo nauczycieli
Przywództwo w edukacji
język
polski
szczegółowe informacje

"Przywództwo nauczycieli" - tom 2 z Serii Naukowej Wydawnictwa FRSE, zapoczątkowanej w 2018 roku. (Tom 1 - "Teacher Education Policy and Practice").
W publikacji znajdują się artykuły, które poruszają następujące tematy: przywództwo edukacyjne i zmiana; przywództwo nauczycieli - perspektywy i inspiracje; przywództwo - perspektywa międzynarodowa.

Z okładki:
"Złożoność problemów w obszarze edukacji sprawia, że poszukujemy nauczycieli-liderów, nauczycieli, dla których motorem działania stają się odpowiedzialność, sprawczość i kreatywność. Nauczyciele jako formalni i nieformalni przywódcy to osoby mające swoje idee, marzenia i projektydotyczące edukacji. Bez nauczycieli potrafiących podejmować wyzwania i ryzyko oraz rozpoznawać i przekraczać bariery rozwojowe uczestników procesu edukacyjnego - dziejącego się w szkole i poza nią - trudno o dobrą zmianę w szkole.

Autorzy książki pokazują, że przywództwo nauczycieli ma swoje przesłanki w prawie oświatowym. Jego obraz jest wielowymiarowy, zaś jego rozwój powinien być wspierany mądrymi działaniami dyrektorów szkół i ich postawami oraz odpowiednią polityką oświatową."

Joanna Madalińska-Michalak